top of page

Протидія булінгу!

Булінг (у перекладі з англійської – хуліганити, грубіянити) визначається як утиск,цькування, дискримінація. Це тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи дітей до іншої дитини або дітей.

3 головні компоненти боулінгу:

1) агресивна і негативна поведінка у стосунках;

2) така поведінка є навмисною і усвідомленою,агресор розуміє наслідки;   

3) систематичність агресивних дій.

Форми булінгу: штовханина, стусани, застрибування на спину, затискання  в куток, до стіни; пошкодження особистих речей; словесні чи письмові образи, погрози їх розповсюдження; переслідування, залякування, якими навмисно і систематично  навіюється людині емоційна невпевненість.                      

Рекомендації:

1.Сказати чітко і впевнено агресору:  «Ні (і не почуватися при цьому винним), зупинись, я повідомляю дорослих про це».  

2.Термінове звернення до дорослих. 

3.Відмова бути в ролі спостерігача.           

4.Говорити спокійно і впевнено, не дозволяти принижувати себе.                                                                                                                           

5.Не звинувачувати себе ні в чому. Те, що відбулось, триватиме недовго.                                                                      

 

ГОЛОВНЕ-НЕ МОВЧАТИ, а розповідати про це іншим. Учителі, класні керівники, практичний психолог, інші працівники закладу тебе захистять завжди.

Звертайся до 1) класного, керівника;

2) будь-якого учителя чи педагога навчального закладу;

3) практичного психолога, педагога-організатора;                 

4) заступника директора чи директора.

Одразу, не зволікай!!!  Пам’ятай!!! Ти маєш право на допомогу!

Подання заяв або повідомлень про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти

1. Учасники освітнього процесу можуть повідомити про випадок булінгу (цькування), стороною якого вони стали або підозрюють про його вчинення стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу або про який отримали достовірну інформацію, керівника закладу освіти або інших суб'єктів реагування на випадки булінгу (цькування) в закладах освіти.

У закладі освіти заяви або повідомлення про випадок булінгу (цькування) або підозру щодо його вчинення приймає керівник закладу.

Повідомлення можуть бути в усній та (або) письмовій формі, в тому числі із застосуванням засобів електронної комунікації.

Варто наголосити, що повідомлення (інформація) про випадок булінгу (цькування), отримані керівником закладу освіти в усній формі, мають бути зафіксовані у письмовій формі та зареєстровані відповідно до порядку внутрішнього діловодства.

Звертаємо увагу, що подання та розгляд заяв про випадки боулінгу (цькування) в закладі освіти здійснюються відповідно до законів України «Про освіту» та «Про звернення громадян», зокрема з урахуванням:

  • конфіденційності та заборони розголошення відомостей, що містяться у зверненнях про особисте життя громадян без їх згоди та іншої інформації, якщо це ущемлює права і законні інтереси громадян (частина друга статті 30 Закону України «Про освіту» та стаття 10 Закону України «Про звернення громадян»);

  • заборони переслідування громадян за подання звернення і неприпустимість примушування їх до його подання (стаття 9 Закону України «Про звернення громадян»).

Діловодство щодо звернень громадян ведеться відповідно до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян в органах державної влади і місцевого самоврядування, об`єднаннях громадян, на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності, в засобах масової інформації, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 1997р. №348 (зі змінами).

bottom of page